مقالات

نقد و بررسی نیو سرفیس پرو ۲۰۱۷ از لحاظ فنی و سخت افزاری

نقد و بررسی نیو سرفیس پرو ۲۰۱۷ از لحاظ فنی و سخت افزاری و ویژگی های شاخص در طراحی و ساخت آن شامل سخت افزار ، سیستم خنک کننده و سایر تجهیزات آن


در مراسم Microsoft Build شرکت مایکروسافت برخلاف روال همیشگی در معرفی تکنولوژی های نرم افزاری ، اتفاقی عجیب رخ داد و آن هم معرفی سرفیس جدید مایکروسافت بنام Surface Pro 2017 است.

ویژگی های شاخص در سرفیس پرو :

خنک کردن دستگاه بدون استفاده از فن : مایکروسافت در سرفیس جدید خود از پردازشگرهای نسل هفتم شرکت اینتل که معروف به Kaby Lake هستند، استفاده نموده است. که این کار باعث افزایش کارایی و توان دستگاه در اجرای برنامه و کاهش اتلاف انرژی و در نتیجه ایجاد حرارت پایین و عدم نیار به استفاده از فن برای خنک نمودن پردازشگر است.

بکارگیری از تکنولوژی LTE و ۴G : مایکروسافت در این سری از محصولات پشتیبانی از سیمکارت های LTE و ۴G را برای بهره مندی از اینترنت همراه بدون نیاز به WiFi فراهم نموده است تا ضعف های و محدودیت های سرفیس پرو ۴ را در بکارگیری از تکنولوژی های LTE و ۴G را جبران نماید.

تغییرات اساسی و بهبود عملکرد قلم : تشخیض زاویه و افزایش درجه فشار برای نوک حساس آن تا ۴۰۹۶ از قابلیت های جدید قلم Surface pro در مقایسه با سایر مدل های سرفیس است. از دیگر تغییرات مایکروسافت در قلم حذف گیره سنتی قلم و کوچکتر شدن دکمه راست کلیک در قلم است.

ظاهر فیزیکی شبیه به Surface Pro4 : تفاوت چندانی بین Surface Pro 2017 و  Surface Pro4 وجود ندارد ، بعضی از قابلیت های پایه ارتقاء یافته و زاویه آن تا ۱۶۵ درجه (به میزان سرفیس استودیو) باز می شود.

تغییر در کیبوردهای سرفیس پرو : تنها تغییرات مهم مایکروسافت در بکارگیری از جنس قالب کیبوردهای Singnature برای کیبوردهای سرفیس پرو و تنوع رنگ در کیبورد ، قلم و ماوس ArcTouch آن است.

استفاده و سازگاری کامل با Surface Dial : یکی از مزایای سرفیس پرو ۲۰۱۷ ینسبت به سایر دستگاه های Surface  ، بکارگیری و سازگاری کامل با Dial برای طراحی است. این ابزار طراحان را در استفاده سریع و آسان از ابزارهای طراحی در نرم افزار های مختلف یاری می کند.

کد خبر : ۹۶۰۴۰۳۱۱

منبع : سایت ایران سرفیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *