اخبار, مقالات

سرفیس پرو ۱۰ برای کاربران تجاری عرضه شد.

مقاله سرفیس پرو 10

مایکروسافت سرفیس پرو ۱۰ را در ۲۱ مارس ۲۰۲۴ منتشر کرد .

این دستگاه هیچ فرقی با نسل های قبل ندارد چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ سخت افزاری!! این دستگاه هنوز برای کاربر های عادی هنوز عرضه نشده است و این احتمال رو می‌دهد که یک سری سوپرایز های جدیدی برای ما داشته باشد .

آیا سرفیس پرو ۱۰ (Surface Pro 10) برای کاربران عادی عرضه می‌شود ؟

با توجه به عرضه مدل تجاری، بله کاربران عادی هم می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند . کاربران مایکروسافت انتظار دارند به مناسبت دهمین سالگرد surface Pro یک ابدیت جدیدی برای این دستگاه عرضه کنند .

تاریخ انتشار احتمالی surface Pro 10 مایکروسافت

Surface pro 10 (Enterprise) -March 21 2024
Surface pro 9 – October 25 . 2022
Surface pro 9 – October 5 . 2021

با توجه به سابقه مایکروسافت انتظار می‌رود سرفیس پرو ۱۰ برای مصرف کنندگان در اکتبر منتشر شود . با این حال احتمال این که زود تر از موعد وارد باز شود هم هست .

مشخصات فنی Surface Pro 10 :

شایعات اولیه حاکی از آن بوده که Surface Pro 10 از پردازنده های Intel و Snapdragon x elite درست شده است با این حال نسخه تجاری این دستگاه از پردازنده Meteor Lake بهره می‌برد که این پردازنده در Core I Ultra 8 165u و Core I Ultra 5 135u استفاده می‌کند همچنین از پیکربندی ۶۴ گیگابایت رم و ۱ ترابایت SSD عرضه خواهد شد. نمایشگر Surface Pro10 ،نسخه تجاری و نسخه عادی از نمایش لمسی ۱۳ اینچی PixelSense Flow با وضوح ۲۸۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل، نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز و نسبت تصویر ۳:۲ با نمایشگر OLED  عرضه خواهد شد هرچند این موضوع هنوز تایید نشده است.

گزارش‌های Windows Central حاکی از آن است که ممکن است شاهد عرضه یک مدل ۱۱ اینچی در کنار مدل ۱۳ اینچی باشیم.  همچنین، این گزارش ادعا می‌کند که Surface Pro 10 احتمالا با حاشیه‌های باریک‌تر و نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز برای هر دو مدل عرضه خواهد شد.یکی از تغییرات بزرگ در مدل تجاری  Surface Pro 10، اضافه شدن Copilot داخلی و چندین ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی مانند AI Explorer است. این ویژگی جدید به شما کمک می‌کند تا فعالیت‌های خود روی رایانه شخصی را فهرست‌بندی کنید و با استفاده از زبان طبیعی، در یک جدول زمانی به دنبال لحظات خاصی بگردید.

احتمالاً در مدل مصرف کنندگان عادی نیز شاهد نمایشگر مشابهی خواهیم بود، اما شاید با چند ویژگی دوستانه‌تر برای مصرف‌کنندگان مانند ویرایشگرهای تصویر هوش مصنوعی یا موارد دیگر همراه باشد. با این حال، این صرفاً حدس و گمان است.طبق شایعات جدید، مایکروسافت امسال ممکن است ما را غافلگیر کند! برخلاف Surface Pro 9 که مدل مبتنی بر ARM آن کمی دیرتر عرضه شد، به نظر می‌رسد نسخه‌های اینتل و ARM، Surface Pro 10 به طور همزمان عرضه شوند.

از مشخصات فنی و ظاهری دستگاه که بگذریم می‌رسیم به محدوه قیمت احتمالی Surface Pro 10 :

مایکروسافت قیمت حدودی Surface Pro 10 رو از ۱۱۹۹ دلار مشخص کرده همینطوری میره بالا تو نسخه های متفاوت دستگاه و Surface Pro 9 از رینج قمیتی ۱۱۰۰ دلار شروع میشه و Surface Pro 8 از ۱۰۹۹ دلار شروع میشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *